Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Visi kauniečiai privalo turėti vienodas galimybes gauti viešąsias paslaugas

Kauno miesto tarybos narė Jurgita Šiugždinienė paragino Kauno miesto savivaldybę skubiai sudaryti ir pateikti planus, bei numatyti lėšas ir konkrečius įgyvendinimo grafikus siekiant kuo skubiau užtikrinti galimybes visiems kauniečiams, nediskriminuojant neįgaliųjų, gauti sveikatos priežiūros paslaugas VšĮ Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio Aleksoto Šeimos sveikatos priežiūros poskyryje.

Praėjusią savaitę Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Kauno miesto poliklinikos skundą, kuriuo poliklinikos atstovė prašė panaikinti lygių galimybių kontrolierės sprendimą dėl asmenų su negalia teisių suvaržymo lygiai su kitais asmenimis gauti priežiūros paslaugas.

„Neaišku, kodėl tiek laiko šis klausimas Kaune nesprendžiamas iš esmės ir sveikatos priežiūros paslaugos vis dar yra neprieinamos judėjimo negalią turintiems žmonėms. VŠĮ Kauno poliklinikos vadovas teigia, kad neįgaliuosius aplanko namuose ir suprask viskas gerai – paslauga suteikta. Manau, kad tai labai prastas pasiteisinimas ir labai paviršutiniškas požiūris, juk neįgalieji turi teisę jaustis visaverčiais piliečiais ir gauti paslaugas taip, kaip ir visi kiti valstybės piliečiai. Nerimą kelią ir tai, kad iš savivaldybės biudžeto lėšų išlaikoma, viešąsias paslaugas teikianti įstaiga, leidžia laiką ir naudoja viešuosius resursus bylinėjimosi procesui, o ne problemos sprendimui“, – teigia tarybos narė J. Šiugždinienė.

Jurgita Šiugždinienė
Kauno miesto savivaldybės tarybos narė

123456