Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Robotai Lietuvos dvaruose – vis dar naujiena

Raudondvario dvaras, pasak jo vadovės Snieguolės Navickienės, šį vasaros sezoną pasitiks su Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui skirtais renginiais bei projektais: Lietuvos šimtmečiui skirta medžioklės paroda, šokių ir dainų šventės generaline repeticija dvare ir įspūdingu liepos 6-osios, Mindaugo karūnavimo dienos, minėjimu. Tikimasi, kad šiuos renginius aplankys tūkstančiai lankytojų. „Norime sutikti svečius gražiai sutvarkę visą, beveik 5 ha užimančią, dvaro parko teritoriją. Mums į pagalbą ateina ir „Husqvarna” robotas-vejapjovė, kuris100 dienų prižiūrės apie 50 arų ploto veją priešais rūmus, – pasakoja p. Snieguolė. – Tokie modernūs sodininkystės įrenginiai, kuriuos galima valdyti išmaniuoju telefonu ir kuriems nereikalingas žmogaus įsikišimas, – vis dar naujiena Lietuvos dvaruose”.

Pasak S. Navickienės, apie senąsias sodininkystės tradicijas šiame XVII a. Renesanso epochos Raudondvario dvare nėra išlikę daug žinių. Tik žinoma, kad dvarą valdant paskutiniajai didikų šeimai – Benediktui Emanueliui ir Benediktui Henrikui Tiškevičiams – parko ir sodo teritorija rūpinosi kelios dešimtys sodininkų. „Parką puošė daug retų augalų, dailiai iškarpytos gyvatvorės, rožynai. Beje, senovines dvarų rožių rūšis mes atsodinome. Senųjų sodininkų darbo įrankių, kaip ir daugelio dvare buvusių vertybių, neišliko – Tiškevičiams pasitraukus iš Lietuvos, daugelis daiktų buvo išvežti arba pražuvo sovietmečiu”, – pasakoja dvaro vadovė.

Šiandien Raudondvario parko teritorijos priežiūra rūpinasi 5 darbuotojai. „Turime du sodo traktoriukus, benzininių žoliapjovių, o dabar mūsų arsenalą papildė ir išmanus robotas-vejapjovė. Tikimės, kad jis palengvins mūsų sodininkų rūpesčius ir pasirūpins geriausiai matomos rūmų vejos priežiūra. Kadangi jis gali dirbti šiek tiek „pailsėdamas” – išsekus baterijai pats grįžta į įkrovimo stotelę įsikrauti – manau, jis pas mus galės dirbti visą parą. O mes kartu su ūkio dalies vedėju jo darbą stebėsime telefonuose”, – juokauja Raudondvario dvaro vadovė.

Snieguolė Navickienė
VšĮ „Raudondvario dvaras” direktorė

Raudondvario dvaro nuotraukos autorius – Aistė Varkulevičiūtė

(Visited 18 times, 1 visits today)
123456