Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Nuo statinių reikia valyti sniegą, ledą, varveklius

valyti-nuo-statiniu-varveklius

Kretingos rajono savivaldybės administracija nori atkreipti statinių naudotojų ir administratorių dėmesį į tai, kad žiemos periodu, susikaupus ant statinių stogų, išorinių durų stogelių, prie švieslangių, lietaus nuvedimo sistemų, balkonų ir kitų konstrukcijų sniegui ir ledui, gali būti viršijamos leistinos laikančiųjų konstrukcijų apkrovos, padidėja statinių galimų griūčių rizika.

Siekiant išvengti galimų griūčių ir nelaimingų atsitikimų, statinių naudotojai ir administratoriai privalo nuolat stebėti sniego dangos storį ant stogų ir kitų konstrukcijų bei laiku valyti. Taip pat pastatų savininkai, naudotojai ar prižiūrėtojai privalo laiku likviduoti pavojų keliančius varveklius.

Kol kas didelio pavojaus nėra, tačiau žmonės privalo būti budrūs. Šildant saulei, varvekliai gali susiformuoti ir nusistovėjus žemai oro temperatūrai. Krentantys varvekliai, sniegas, ledas gali sužaloti pro pastatą einančius žmones, užkristi ant automobilių. Primintina, kad, prieš pradedant šiuos darbus, pavojingas zonas būtina aptverti juostomis, nesugadinti ryšių komunikacijų. Žinotina, kad statinio naudotojas yra statinio savininkas arba kitas fizinis ar juridinis asmuo, kuris naudoja statinį (jo dalį) Lietuvos Respublikos įstatymų, administracinių aktų, sutarčių ar teismo sprendimų pagrindu ir kuris privalo organizuoti statinio techninę priežiūrą.

Informuojame, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (1893 str.), už Statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą numatyta bauda nuo 200 iki 1000 Lt. O Statinių techninės priežiūros taisyklėse numatytų priemonių netaikymas, kai yra pavojinga statinio deformacija ir griūties grėsmė, užtraukia baudą nuo 1000 iki 5000 litų.

Kretingos rajono savivaldybės informacija

Kretingos.info 

123456