7.3 C
Birštonas
2024 / 03 / 29

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Ar jau skaitėte?

Mobilusis telefonas ir jo funkcijos kuriu gal būt nežinojote. Nuotrauka Steve Buissinne iš Pixabay.

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato ir paaiškina, kaip aktyvuoti 6 rečiau žinomas, tačiau tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonuose slypinčias supergalias.

1. Vairuojate? Telefonas atsakys į žinutes už jus

Telefono naudojimas vairuojant yra viena dažniausių nelaimių keliuose priežasčių. Šiuolaikiniai išmanieji geba atpažinti, kada esate už vairo, ir gali automatiškai atsakyti į visas tuo metu gaunamas žinutes. Įjungus šią funkciją, kiekvienas, parašęs jums vairuojant, gaus atsakymą, kad šiuo metu esate užsiėmęs ir susisieksite vėliau.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite „Do Not Disturb” (liet. Netrukdyti) ir aktyvuokite mygtuką „Do not disturb while driving“ (liet. Netrukdyti vairuojant).

- Reklama -

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Sound“ (liet. Garsas), o joje – „Do Not Disturb“ (liet. Netrukdyti). Tuomet spauskite: „Turn on automatically“ (liet. Įjungti automatiškai), „Add rule“ (liet. Pridėti taisyklę) ir „Driving“ (liet. Vairavimas).

2. Kalbantis ir skaitantis ekranas

Išmanusis už jus gali ne tik išsiųsti žinutes, bet ir skaityti. Pavyzdžiui: SMS žinutes, elektroninį laišką ar pasirinktą straipsnį. Šia funkcija itin patogu naudotis vairuojant arba tuomet, kai akims reikia poilsio. Beje, telefonas pagal jus gali pritaikyti ir skaitymo tempą – jį galima sulėtinti arba pagreitinti.

Kaip aktyvuoti?

- Reklama -

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „General“ (liet. Bendrieji), tuomet spauskite: „Accessibility“ (liet. Prieiga), „Speech“ (liet. Kalba) ir „Speak Screen“ (liet. Ekrano įgarsinimas). Kai funkciją aktyvuosite, atsidarykite bet kokį tekstą, dviem pištais perbraukite ekraną nuo viršaus iki apačios ir telefonas pradės skaityti.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir spauskite mygtuką „Select to Speak“ (liet. Teksto įgarsinimas). Po to, ekrane atsiras žmogaus figūrą vaizduojanti ikonėlė – kai ją paspausite, telefonas pradės skaityti.

3. Akių apsauga

Pastebėjote, jog po ilgesnio naršymo jūsų akys pavargsta? Tuomet pasirinkite jas mažiau varginantį telefono ekrano apšvietimą. Tai padaryti galima išmaniajame įjungus specialų šiltų, gintarinių atspalvių filtrą. Šią funkciją verta naudoti ir vakare, kai nenorite, kad ryški ekrano šviesa pažadintų miegančius šalia.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „Display & Brightness“ (liet. Ekranas ir šviesa), o joje spauskite mygtuką „Night Shift“ (liet. Naktinis režimas).

„Android“ išmaniojo nustatymuose spauskite mygtuką „Display“ (liet. Ekranas), o tuomet – „Night Light“ (liet. Naktinė šviesa).

4. Vietoje adreso – SMS žinutė

Norite greitai pranešti artimiesiems, kur esate, tačiau nežinote tikslaus adreso? Ne bėda, jūsų išmanusis viską padarys už jus – užfiksuos ir išsiųs vietos koordinates, tiksliai pažymėtas žemėlapyje. Tam net nereikės įsirašyti jokios naujos programėlės, ši patogi funkcija jau yra jūsų telefone.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefone atidarykite pasirinktam adresatui skirtos SMS žinutės langą ir spustelėkite apvalią informacijos ikonėlę. Tuomet pasirinkite skiltį „Send My Current Location“ (liet. Siųsti mano dabartinę buvimo vietą).

„Android“ išmaniajame atidarykite programėlę „Google Maps“, paspauskite ikonėlę, nurodančią dabartinę buvimo vietą, ir palaikykite, kol ekrane iššoks jūsų kontaktų lentelė. Tada pasirinkite su kuriuo adresatu iš sąrašo norėtumėte pasidalinti savo buvimo vieta ir spauskite „Share“ (liet. Dalintis).

5. Prireikė padidinamojo stiklo? Rasite jį telefone

Jei norite įskaityti smulkų šriftą ar atidžiau įsižiūrėti į nuotrauką, savo telefono kamerą galite nesunkiai paversti padidinamuoju stiklu. Beje, ši funkcija reguliuojama – pagal poreikį galėsite ne tik priartinti, bet ir nutolinti ekrane matomą vaizdą.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „General“ (liet. Bendrieji), tuomet spauskite „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir pasirinkite „Magnifier“ (liet. Didinimas). Norėdami aktyvuoti funkciją, tris kartus paspauskite pagrindinį „Home“ (senesniuose modeliuose) arba „Side“ (naujuose modeliuose) mygtuką.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir spauskite mygtuką „Magnification“ (liet. Didinimas). Tuomet atidarykite kamerą ir tris kartus spustelėkite ekraną.

6. SOS signalas – akimirksniu

Šiuolaikiniai išmanieji gali padėti ir nelaimės atveju. Naujausiuose „Iphone“ modeliuose galima nustatyti, kad telefonas automatiškai paskambintų pagalbos tarnyboms paspaudus šoninį arba vieną iš garso mygtukų. Be to, skambučiui pasibaigus, įrenginys iš anksto nurodytiems kontaktams išsiųs tikslios jūsų buvimo vietos koordinates. „Android“ telefonai turi panašią funkciją – jie neskambina tarnyboms, bet tris kartus paspaudus įjungimo mygtuką, automatiškai išsiunčia SOS žinutes jūsų pasirinktiems kontaktams.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „Emergency SOS“ (liet. SOS signalas nelaimės atveju). Čia pat galėsite nurodyti ir artimųjų kontaktus, kurie turėtų gauti jūsų buvimo vietos nuorodą nelaimės atveju.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Advanced features“ (liet. Išplėstinės funkcijos) ir spauskite mygtuką „Send SOS messages“ (liet. Siųsti SOS žinutes). Tuomet beliks suvesti pasirinktų adresatų kontaktus.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

RegionoVerslas.lt – https://www.facebook.com/regionoverslas/

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Ženšenis

Ženšenis yra daugiametis Araliaceae šeimos žolinis augalas, daugiausia randamas kalnuose. Dažniausiai aptinkamas Tolimuosiuose Rytuose, Kinijoje, Tibete, Vietname, Altajuje ir Sibire. Augalas pripažintas kilusiu iš Kinijos, o jo pavadinimo tarimas yra pasiskolintas iš kinų kalbos...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

5 savybės, dėl kurių pistacijos pelnytai vadinamos idealiu užkandžiu

Pistacijos – vieni seniausių riešutų pasaulyje, tūkstančius metų auginami Viduriniuose Rytuose. Šis užkandis dėmesio nusipelnė ne tik dėl egzotiško skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių sveikatai. Štai dėl kokių priežasčių mitybos specialistai pistacijas...