Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Grindinės lentos – „gyvas“ paklotas po kojomis

lentosPavadinimas skambus, tačiau jis yra teisingas. Grindinės lentos – tai dažniausiai naudojamas šiaurinės pušies arba eglės gaminys, kuris yra ekologiškas, pasižymintis aukšta kokybe, tvirtumu bei patvarumu. Pušis ir eglė – tai šiltų spalvų medis, todėl gali būti pritaikomas beveik kiekviename interjere. Ši mediena yra gana šakinga, todėl atrodo itin natūraliai ir subtiliai žaismingai. Tokia mediena idealiai tinka miegamajam bei vaikų kambariams. Spygliuočių medienai nėra keliami tobulumo reikalavimai. Ji yra ganėtinai minkšta.

Šiltas ir natūralus medžio atspalvis greitai sukurs jaukią atmosferą kiekvienuose namuose. Tokios grindys – tai subtiliai paslėptas gamtos grožis, kuriuo vaikščioti ir mėgautis galėsite kiekvieną dieną. Tačiau medinės grindys ne tik grožis, estetika ir stilius viename. Jos dar pasižymi ilgaamžiškumu ir Jums tikrai tarnaus daugelį metų. Atminkite, kad medis yra “gyvas”, todėl nekelkite jam per didelių reikalavimų. Jo spalva sunkiai gali būti idealiai vienoda, raštas sutapti ir būti be kitų priekaištų. Jei norite tokių standartų, tuomet geriau bus rinktis ne natūralias grindis. Tačiau be galo džiugu, kad ne tik Vakaruose, bet ir Lietuvoje vis daugiau šeimų nori ir net prašo medienos su defektais, kuri dar labiau pabrėžia medžiagos natūralumą. Grindinės lentos – tai išskirtinis stilius ir jaukumas namuose.

Dar vienas aspektas, kurį galite pajusite pasirinkę grindines lentas, kad medis yra “gyvas”, jog jis sugeria ir išgarina drėgmę. Dėl sugertos drėgmės mediena plečiasi, o tuo tarpu kai drėgmė garuoja – traukiasi. Tad nereikia stebėtis, jeigu per šildymo sezoną tarp lentų atsiras maži plyšeliai, kurie vasarą, padidėjus drėgmei, greitai išnyks. Dėl šios priežasties tarp lentų ir sienos turėtų būti apie 1 – 2 cm tarpas, kuris dažniausiai yra paslepiamas storesne grindjuoste.

Viena sunkiausių užduočių gali būti grindims skirtų lentų pasirinkimas. Kliento naudai rinka siūlo nemažą pasiūlą. Pažymėtina, kad specialistai rekomenduoja grindų lentų storį žiūrėti nuo 19 mm storio. Nemažai kas priklauso nuo pradinio grindinio aukščio. Gali tekti jas pakelti, tačiau jei tam vietos nėra, tuomet grindinės lentos klojamos iš karto ant betono. Tik bus reikalingas tarpsluoksnis tam, kad mediena būtų apsaugota nuo drėgmės. Pastarajam montavimui tiks ir plonesnės grindų lentos.

Grindinės lentos yra vienas ne tik populiariausių, bet ir geriausių būtų įsirengti grindis. Tuo greitai įsitikinsite patys, pasirinkę tokį natūralaus “gyvo” medžio grindų apdailos būdą.

123456