Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Rugsėjo 5-7 d. Kaune vyks Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė

gerybiu-turgusRugsėjo 5-7 d. Laisvės alėjoje tris dienas vyks tradicinė Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė. Čia bus galima pasigrožėti ūkininkų užaugintu derliumi, amatininkų sukurtais dirbiniais, pasivaišinti šeimininkių pagamintais gardžiais valgiais, pasilinksminti kartu su bendruomenių meno kolektyvais, įsigyti ne tik rudens gėrybių, bet ir įvairių tautodailės gaminių

Rudens gėrybėmis ir rankų darbo dirbiniais prekiaus amatininkai, ūkininkai, tautodailininkai, smulkieji verslininkai, bendruomenių nariai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių.

Šventės atidarymas penktadienį 14 val. Šventės dalyvius sveikins miesto meras Andrius Kupčinskas ir daug garbių svečių. Scenoje prie Miesto sodo koncertuos meno kolektyvai.

Penktadienį -amatų ir derliaus dienoje – Karinių oro pajėgų instrumentų orkestras; Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų tautinio meno ansamblis ?Malūnėlis”; Latvijos Estijos ir Lietuvos vokiečių bendrijų meno kolektyvai; Šilainių BC muzikos grupė ?Randevu”; Naugardiškių bendruomenės liaudiškos muzikos ansamblis ?Versmės”; Aleksoto BC liaudiškos muzikos ansamblis ?Svirbė”; liaudiškos muzikos ansamblis ?Kaunas”.

Šeštadienį – bendruomenių dienoje – Kauno technikos kolegijos tautinių šokių kolektyvas ?Pušynėlis”; liaudiškos muzikos ansamblis ?Bočiai”; Alytaus raj. Kumečių kaimo bendruomenės kapela ?Kaimynai”; KVMLS kolektyvai ?M.E.S”, ?VĖTRA”, Dizaino, Mušamųjų studijos; Sargėnų BC senjorų klubas ?Berželis”; Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro šokių kolektyvas ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokinių šokių kolektyvas ?Veiveriukai”; kaimo kapela ?Jovaras”; Sargėnų liaudiškos muzikos ansamblis ?Šilas”; VDU Muzikos akademijos solistai; vyrų choras ?Perkūnas”. Vyks tautino ir kulinarinio paveldo pristatymas, vaišės.

Sekmadienį – šeimų dienoje – KKC dainos ir šokio teatras ?Vaidilutė”; vaikų dainavimo studija ?Svajonių gija”; Vaikų dainavimo studija ?Tu ir aš”; vaikų dainavimo studija ?Saulutė”, II amžiaus universiteto ansamblis ?Guboja”; Kazio Binkio teatro spektaklis vaikams ?Užsispyrusi princesė’; pramogų karalystės programa.

Šventės organizatorė Žaliakalnio bendruomenės centro ?Žaliasis ąžuolynas” pirmininkė Audronė Didžgalvienė sako, kad šventėje šiemet bus žymiai plačiau pristatomas šio rudens derlius. Ūkininkai aįtsiveš ne tik vaisių ir daržovių, bet ir savo gamybos uogienių, džemų, raugintų, marinuotų, konservuotų vaisių ir daržovių, kokių jokiose parduotuvėse nerasite. Laisvės alėjoje įsikurs kulinarinio paveldo atstovai. Jie pasakos apie savo gaminamą produkciją ir vaišins šventės dalyvius. Paragavus, sužinojus, kuo vertinga kulinarinio paveldo produkcija, drąsiai bus galima įsigyti tikrai ekologiškų, skanių pagal senolių receptus pagamintų gaminių.

Nuolatinė mugė dalyvė UAB „Kačergės vingis” vadovė Janina Guobužienė džiaugiasi, kad mugėje galės pristatyti platų savo kepamų šakočių asortimentą. Kauniečiai ir svečiai galės paragauti ir įvertinti išskirtinio skonio gardumynus.

Lietuvos A. Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas docentas daktaras Viktoras Pranckietis pasakojo, kad mugėje veiks tradicinė žemės ūkio konsultacijų tarnyba. Atskiroje palapinėje įsikurs LSU specialistai, kurie konsultuos šventės dalyvius apie sodų, daržų problemas. Pamatę vėliavą su užrašu ?Klausk agronomo” galėsite prieiti, patekti klausimą ir gauti išsamų atsakymą. Agronomijos fakulteto prodekanė docentė Aušra Blinstrubienė pabrėžė, kad mugėje sodų priežiūros, augalų auginimo klausimais konsultuos LSU mokslininkai ir bendradarbiai.

Šventės partneris Lietuvos žemės savininkų sąjungos vadovas Gintaras Nagulevičius gyrė mugę už kaimiškų tradicijų puoselėjimą. Mugėje ūkininkai randa savo pirkėją. Mugė tęsia ir išplečia ūkininkų galimybes tiesiogiai realizuoti produkciją. Kaune ir Vilniuje populiarūs mobilūs turgeliai. Ekologiškus žemės ūkio gaminius siūlo Ekologinio ūkio asociacijos nariai. Šių produktų mugėje bus gausu. Gerai, kad mugėje prekiaujantys ūkininkai turi pastovias vietas, kurias gerai žino kauniečiai ir miesto svečiai.

Plačiau šiemet bus pristatoma bendruomenių programa. Savo muzikines programas pristatys Aleksoto, Šilainių, Sargėnų, Petrašiūnų bendruomenės, svečiai iš Alytaus, Prienų, Kauno rajonų.

Ši šventė – tarsi atsisveikinimas su Vasara. Derlius jau beveik nuimtas, teliko tik vėlyvesnio laikotarpio darbai, o žiedų gamtoje dar daug, todėl pats geriausias laikas pasigrožėti tuo, ką dovanoja gamta ir gali sukurti išradingo, kūrybingo žmogaus rankos. Rudens šventėje parodysime, ką nuveikėme per metus, ką užauginome, kuo džiaugiamės ir džiuginame visus Lietuvos gyventojus.

Kauno.info

(Visited 90 times, 1 visits today)